YUNITI
SAVING
|
FLORIDA
|
ZINNIA’S
SALT’N PEPA
|
NICKSEND
EMERGENT ACE
|
LOVE
JEWEL SABLE BRITON
HOME
TETE-A-TETE ELLIETTE
|
FLO
BLUE FLOWER SCOTLAND
|
BEAUTIFUL
TRADITIONALY CLASSIC STYLE
|
JAN
PERSONALITY GIRL FEELLNIGHT
|
|
VIOLENT
YUNITI
|
COASTAL’S
BLACK MARRYLAND DREAM
|
BRONZE
TRINCKET SECOND TO NONE
|
MOON
MERIS SISTER OAKS
|
MARVITHALL
PIPER
|
SCANDYLINE
COLOURED BY SUN
|
SCANDYLINE
LITTLE XCLUSION
|
MARVITHALL
PEPPILOTTA
|
ORIENTAL
WIZDOM SHAGGY CHARM SF
|
|
08.04.2001
“VIII - OPEN SHOW”, judge Inna Tolli (Estonia)
Best Baby
- Savita Intensive
BOB, CC
- Junity Saving
BOS, CC
- Florida
Dogs.
Babies:
1.
(I) SAVITA INTENSIVE s\w, d\b 2.12.00, SPb
(Spring
Surprise Speaker*Nittis Yutti Yuniti)
2.
SAVITA KINGDOM KEEPER tri, d\b 9.12.00, SPb
(Love
Jewel Sable Briton*Tearose Sun Yuniti)
3.
SAVITA KASSIUS KEENs\w, d\b 9.12.00, SPb
(Love
Jewel Sable Briton*Tearose Sun Yuniti)
4.
ROUDZHEK AMETIST s\w d\b 09.12.00, SPb
(Nicksend
Big Time*Nicksend Glaring Glory)
5.
BON BARON OF LUCKY LADY’S tri d\b 18.10.00, SPb
(Ice
Idol Clear as Crystal*Jetstone of Dark Lady’s)
Puppies:
1. ROUDZHEK ANGEL HUNTER OF HEARTH s\w, SPb
(Nicksend
Emergent Ace*Dewberry of Clim Castle)
Open:
1. (IV) SPRING SURPRISE SPEAKER s\w d\b 23.03.98, SPb
(Saving
Yuniti*Unique Diadem of Princess Dolly’s)
2.
BEAUTIFUL BOY OF MOONLIGHT s\w d\b 14.01.96, SPb
(Scandyline
Frolic Friend*Caroline-Cruantuts)
Winners:
1. (I) JUNITY SAVING tri d\b 07.08.95, SPb
(Moorland
Black Diamond*Volesta-Corn)
2.
NICKSEND EMERGENT ACE s\w d\b 01.08.97, SPb
(Emryks
Boy George*Wonderland Angel Eyes)
3
LOVE JEWEL SABLE BRITON s\w d\b 12.05.95, SPb
(Ingledene
Love Thought’s*Love Jewel Night Lightflash)
Veterans:
1. (II) ESCORTER CHIMNEY-SWEEPER tri d\b 22.09.9, SPb
(Black
Elles Dark Buccaneer*Coastal’s China Blue Fantasy)
2.
(III) ZINNIA’S SALT’N PEPA tri, SPb
(Steadlyn
Speedwell*Steadlyn Captivation)
3.
(V) - BEAUTIFUL TRADITIONALY CLASSIC STYLE s\w d\b 16.11.92, SPb
(Nyitramenti Jack of All Trades*Bhillsacre Beautiful Girl)
4.
SCANDYLINE FROLIC FRIEND tri d\b 13.04.93, SPb
(Moorland
Black Diamond*Lucky Star Silver Zinia)
Bitches.
Babies:
1.
(II) SAVITA KINGSIZE KISS s\w, d\b 9.12.00, SPb
(Love
Jewel Sable Briton*Tearose Sun Yuniti)
2.
ROUDZHEK ATLANTA s\w d\b 09.12.00, SPb
(Nicksend
Big Time*Nicksend Glaring Glory)
3.
SAVITA ENGLISH INFANTA s\w, d\b 2.12.00, SPb
(Spring
Surprise Speaker*Nittis Yutti Yuniti)
4.
BLACKAMOOR OF LUCKY LADY’S tri d\b 18.10.00ă, SPb
(Ice
Idol Clear as Crystal*Jetstone of Dark Lady’s)
Puppies:
1. ROUDZHEK ARROW OF FAME s\w, SPb
(Nicksend
Emergent Ace*Dewberry of Clim Castle)
2.
SAVITA DARLING DISCOVERY s\w d\b 03.10.00ă, SPb
(Love
Jewel Sable Briton*Fancy Yuniti)
Junior:
1. VIVIEN NETSHE INGERVILLE tri d\b 08.07.00ă, SPb
(Floria
Black Dorre*Hi-Pery Shine Ingerville)
Intermedia:
1. (II) HOME TETE-A-TETE ELLIETTE blm, d\b 20.07.00, SPb (Silverlilac
Blue Hyacinth*Tete-a-Tete the Ballad)
2.
FLO BLUE FLOWER SCOTLAND blm d\b 27.02.99, SPb
(Scandyline
Frolic Friend*Amerika)
Winners:
1. (I) FLORIDA tri d\b 03.06.95, SPb
(Scandyline
Frolic Friend*Moon Meris Sister Oaks)
2.
(V) JAN PERSONALITY GIRL FEELLNIGHT s\w d\b 05.04.95, SPb
(Mallicot
Sandy Storm*Frippery Floring)
3.
VIOLENT YUNITI blm d\b 22.07.95, SPb
(Scandyline
Hope-for-Heaven*Vagary Naif Yuniti)
Veterans:
1. (IV) COASTAL’S BLACK MARRYLAND DREAM tri d\b 19.03.92, SPb (Bluebaron*Heidelind’s
Black Hairyharta)
2.
BRONZE TRINCKET SECOND TO NONE s\w d\b 3.02.94, SPb
(Willowdale
Golden Detective*Midrila Black Berylle)
3.
MOON MERIS SISTER OAKS tri d\b 10.08.91, SPb
(Stone
Gail Dark King of Davils*Monketty Colour)
4.
PRANA-ENLY tri d\b 16.11.89, SPb
(Lucky
Star Silver Improver*Enel Didelphy Leu)
5.
HILDA FATA MORGANA s\w d\b 12.02.88, SPb
(Diamodlord*Ceida)
08.04.2001
“VIII - OPEN SHOW”, judge Inna Tolli (Estonia)
Sheltie.
Best Puppy
- Marvithall Veronica
BOB, CC
- Scandyline Little Xclusion
BOS, CC
- Marvithall Starlet
Dogs.
Puppies:
1. (II) TIVALY LITTLE GOLDEN KLENTIS s\w d\b 27.07.00, SPb (Lord Citon
Golden Klentis*Kit-Kat's Dream or not Dream)
2.
MARVITHALL TALISMAN s\w d\b 04.08.00, SPb
(Est,
Ltu, Rus CH Friend Friday z Dablovy Studanky*Rus CH Marvithall Allegretta)
Junior:
1. (IV) ONLY FIGARO s\w d\b 25.04.00, SPb
(Scandyline
Little Yeoman*Angelika)
Young:
1. (I) MARVITHALL STARLET tri d\b 18.10.99, SPb
(Rus
CH Lynaire Boy Blue*INT CH Scandyline Little Xclusion)
2.
(V) MARVITHALL PRINT s\w d\b 28.06.99, SPb
(Est,
Ltu, Fin, Rus, RKF CH Scandyline Little Xplosion*Rus CH Marvithall Allegretta)
Open:
1. (II) MARVITHALL PIPER s\w d\b 28.06.99, SPb
(Est,
Ltu, Fin, Rus, RKF CH Scandyline Little Xplosion*Rus CH Marvithall Allegretta)
Winners:
1
(II) SCANDYLINE COLOURED BY SUN s\w d\b 07.10.97, SPb (Est, Ltu,
Fin, Rus, RKF CH Scandyline Little Xplosion*Eastdale Heavenly Sent)
Bitches.
Puppies:
1. (I) MARVITHALL VERONICA tri d\b 7.08.00, SPb
(Est,
Ltu, Rus CH Friend Friday z Dablovy Studanky*Marvithall Lillit)
2
MARVITHALL TANGO s\w d\b 04.08.00, Pscov
(Est,
Ltu, Rus CH Friend Friday z Dablovy Studanky*Rus CH Marvithall Allegretta)
3.
MARVITHALL TERLIS s\w d\b 04.08.00, Pscov
(Est,
Ltu, Rus CH Friend Friday z Dablovy Studanky*Rus CH Marvithall Allegretta)
Junior:
1. (III) LUSTROSE ISABELLE tri d\b 19.03.00, Serpukhov
(Rus
CH Lynaire Boy Blue*Golden Gates Delushes Cortney)
2
NICKSEND VITLE VICTORY s\w d\b 27.06.00, SPb
(Siland
Vancvisher of Hearts*Nicksend Idea of Arty)
3.
BLACK BLOSSOM tri d\b 24.04.00, SPb
(Nickols
Bivitchen Kid*Nickols Blue Asterix)
4.
SELBIT NAYADA s\w d\b 17.04.00, SPb
(White
Coastal Little Est-Fin*Only I’m Shaggy Charm of Silver Fleece)
Intermedia:
1. (V) MARVITHALL SMILY blm d\b 18.10.99, SPb
(Rus
CH Lynaire Boy Blue*INT CH Scandyline Little Xclusion)
2.
WHITE COASTAL LITTLE SAGA s\w d\b 28.09.00, SPb
(Eastdale
Spotlight Dream*White Coastal Zong of Norvay)
Open:
1. (IV) ŔNGELIKA tri d\b 5.04.97, SPb
(Coastal's
Little Black Oliver*Nickls Blue Asterix)
2.
MARVITHALL PEPPILOTTA s\w d\b 28.06.99, SPb
(Est,
Ltu, Fin, Rus, RKF CH Scandyline Little Xplosion*Rus CH Marvithall Allegretta)
3.
ORIENTAL WIZDOM SHAGGY CHARM OF SILVER FLEECE s\w d\b 29.04.97, Priozersk
(Est&Rus CH Bridemoor’s Quest of Honour*I’m Shaggy Charm of Silver
Fleece)
Winners:
1. (I) SCANDYLINE LITTLE XCLUSION tri d\b 08.05.96, SPb
(Lundecock’s
Touch My Soul*Est CH Ultra Gold z Dablovy Studanky)
Veterans:
1. “Best Veteran” – LUCKY STAR LITTLE GIRL-OF-GUN s\w, SPB (Gangster
z Dablovy Studanky*Kamajakin Valentine’s Day)
|
ESCORTER
CHIMNEY-SWEEPER
|
|
|